Новини » Політика Читать эту новость на русском

Глави МЗС НАТО обговорили економічні санкції проти Росії у випадку агресії в Україні

НАТО
Фото з відкритих джерел

Там заявили, що НАТО не ухвалює рішень щодо санкцій, це роблять окремі країни чи ЄС

Міністри закордонних справ НАТО обговорили на зустрічі в Ризі можливі економічні санкції та політичні заходи щодо Росії у зв'язку з агресією проти України. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу після зустрічі, передає "Європейська правда".

"Санкції та політична реакція – це частина заходів, які ми обговорювали сьогодні. Ми представляємо 50% світового ВВП і, звичайно, має значення, коли союзники обговорюють використання економічних санкцій проти Росії. І ми бачимо здатність застосувати такі санкції, коли потрібно", – сказав Столтенберг.

За його словами, Росія недооцінила рішення членів НАТО запровадити санкції та підтримувати санкції після незаконної анексії Криму у 2014 році.

"Ми також ввели політичні заходи з боку НАТО, призупинивши практичну співпрацю, і потім НАТО як Альянс ухвалив важливе рішення щодо збільшення готовності наших сил, підвищення присутності у східній частині НАТО, більше морської та повітряної присутності", – додав генсек.

Столтенберг пояснив, що НАТО не ухвалює рішень щодо санкцій, це роблять окремі країни чи ЄС, але НАТО є платформою, де європейські союзники, а також США та Канада, вирішують разом ці питання.

Новини за темою: Дуда просить Столтенберга збільшити присутність сил НАТО на східному фланзі

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловився щодо захисту України у разі прямої загрози. Принципи колективної оборони не поширюються на країну