Новини » Політика Читать эту новость на русском

Глава МЗС Румунії назвав ситуацію в Україні та Чорному морі тривожною

Богдан Ауреску
Фото з відкритих джерел

1 грудня ситуацію по сусідству з Альянсом обговорять з Україною та з Грузією

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску назвав ситуацію в Україні та в Чорноморському регіоні тривожною. Він також додав, що ситуацію в регіоні обговорять в рамках зустрічей глав МЗС країн НАТО 1 грудня. Про це він розповів під час брифінгу.

"В той самий час, ще одна дуже важлива тема, яку ми сьогодні маємо, це тривожна ситуація в сусідніх з Альянсом регіонах в Україні та навколо неї, а також в Чорноморському регіоні. І це дійсно важливо", - заявив Ауреску.

Він також підкреслив, що безпека Чорного моря є невіддільною частиною безпеки НАТО і впливає на європейську безпеку.

"Ми повинні бути в змозі уникнути ситуації, коли Чорне море стає інструментом для проєктування впливу на Альянс. Дуже важливо мати високий рівень стратегічної ситуаційної обізнаності про те, що відбувається на місцях. Також важливо, щоб ми зміцнили позицію стримування та оборони на всьому східному фланзі", - додав глава МЗС Румунії.

За його словами, 1 грудня ситуацію по сусідству з Альянсом обговорять з Україною та з Грузією.

"Я ще раз заявляю про повну підтримку суверенітету та її партнерів. Ми це також обговоримо. Складний регіон, де і НАТО, і ЄС мають важливі інтереси, стратегічний інтерес допомогти цьому регіону як стабільному регіону, де ми проєктуємо безпеку і наші спільні демократичні цінності", - додав Ауреску.

Новини за темою: Колективна оборона НАТО не поширюється на Україну, - Столтенберг

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що бачення окремими країнами ЄС і НАТО України крізь призму їхніх відносин із Росією є головною перепоною вступу України в ці союзи.