Дуда просить Столтенберга збільшити присутність сил НАТО на східному фланзі

Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда

Фото з відкритих джерел

Варшава дуже серйозно ставиться до того, що відбувається біля кордонів України

Президент Польщі Анджей Дуда закликав підвищити готовність сил НАТО на східному фланзі у зв'язку з безпековою ситуацією навколо кордонів України. Про це він заявив у Брюсселі під час спільної з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом пресконференції, передає "Укрінформ".

Дуда зазначив, що Варшава дуже серйозно ставиться до того, що відбувається біля кордонів України.

"Я запропонував генеральному секретареві збільшити готовність сил НАТО в цій частині Європи, на східному фланзі, розглянути можливість збільшення там військової присутності, хоча б у рамках місії Air Policing, усіляких спостережних місій, які патрулюють цю східну частину Північноатлантичного альянсу",- заявив він.

За словами президента РП, це необхідно для того, щоб показати усім потенційним агресорам, що НАТО не лише готове до оборони країн-членів, а й звертає увагу на безпеку своїх союзників з-за меж НАТО.

"Йдеться про таких союзників, як Україна, оскільки сьогодні безпека України під реальною загрозою", - підкреслив Дуда.

Він нагадав, що з 2014 році триває окупація Криму і частини території двох областей на сході України, де щодня лунають постріли і гинуть люди. Дуда підкреслив, що з огляду на інформацію про перекидання російських військ до кордонів України "цьому регіону потрібно приділити особливу увагу".

Новини за темою: Кулеба: Імовірність вторгнення Росії залежить від двох факторів

Нагадаємо, раніше в Міноборони України заявили, що у грудні-січні на кордоні з Україною контингент російських військ може зрости.

А Вашингтон попередив своїх європейських партнерів, що Росія може планувати вторгнення в Україну.

Проте, станом на 13 листопада, російські війська відійшли від українського кордону після завершення навчань та повернулися до місць постійної дислокації.

Своєю чергою, речник президента РФ Дмітрій Пєсков відреагував на інформацію українських та західних спецслужб про підготовку вторгнення в Україну – він "не виключає спроб провокацій".