Чинна влада не хоче показувати провал, – Погребинський про вибори на Донбасі

Михайло Погребинський

Михайло Погребинський

ZIK.UA

Політолог назвав ключові причини скасування виборів у Донецькій та Луганській областях

Чинна влада не хоче показувати, наскільки провалилася в очах громадськості, тому не проводить місцеві вибори на Донбасі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Михайло Погребинський.

Політолог під час обговорення питання щодо рішення Центральної виборчої комісії не проводити місцеві вибори на Донбасі, зауважив, що його вражає цинізм обґрунтування такого кроку. Михайло Погребинський зазначив, що ЦВК перекладає відповідальність за рішення про неможливість проведення виборів на Донбасі на військово-цивільні адміністрації, а ті переслідують свої інтереси, тому "напишуть все, що потрібно їм особисто, а не жителям цих районів".

"Очевидно абсолютно, що є дві причини. Одна – це шкурний інтерес цих військово-цивільних адміністрацій, людей, які там працюють і, мабуть, не бідують. Шириться багато чуток про те, що насправді через цю межу проходять величезні потоки контрабанди, на яких деякі люди заробляють. Це одна причина. А друга – те, що не хочеться показувати, наскільки чинна влада провалилася в очах громадської думки", – зазначив Михайло Погребинський.

Новини за темою: Бойко: "Опозиційна платформа - За життя" боротиметься за права людей, яких сьогодні влада позбавляє права голосувати

Політолог додав, що соціологічні опитування свідчать про те, що провладна політична сила програє на Донбасі вибори без шансів, і очевидно, що на цих територіях більшість отримала б "Опозиційна платформа – За життя".

"І тоді мали б право запитувати цих людей, що вони хочуть, яку модель врегулювання тощо. Будуть представники цих територій. Це дуже небезпечно для чинної влади", – додав Михайло Погребинський.

Нагадаємо, нещодавно у Центральній виборчій комісії пояснили рішення не проводити місцеві вибори на Донбасі та назвали умови, за яких голосування на територіях Донецької та Луганської областей може відбутися. 

Додамо, народний депутат України V-VIII скликань, член ЦВК України з 2019 року Юрій Мірошниченко заявляв, що місцеві громади мають право оскаржувати рішення Центрвиборчкому про заборону місцевих виборів на Донбасі, і вже суд встановить, чи є небезпека, щоб скасовувати волевиявлення.