Чемерис: Звинувачення Медведчука і Порошенка в державній зраді - це політичний піар-хід Офісу Президента

медведчук суд
Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час судового засідання 112ua.tv

Звинувачення в державній зраді екс-президента Петра Порошенка і голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука – це, по суті, одна і теж справа, яка не має ніяких юридичних перспектив і є політичним, іміджевим піар-ходом з боку офісу Президента. Про це сказав політичний експерт і правозахисник Володимир Чемерис в ефірі телеканалу UkrLive.

Експерт зазначив, що на сьогодні відносно п'ятого Президента відкрито близько 24 проваджень, і якби у правоохоронців була мета притягнути його до відповідальності, то вони б обрали справу з більш доказовою базою.

"Порошенко після завершення президентства фігурував у 28 справах в різних якостях, боюся помилитися, але мені здається, 4 вже закрито, а 24 ще є. Причому, такі справи, які мають набагато більше перспектив, ніж це справа щодо державної зради. Там і "Ленінська кузня" і "Укроборонпром", я думаю, що там можна пред'явити набагато більше. Проти нього зараз порушено справу по державній зраді, до речі, як і по Медведчуку, – це одна справа. По суті, їх звинувачують у тому, що підконтрольна територія України купувала українське вугілля з території України. "Пришити" тут державну зраду, як Медведчуку так і Порошенку, немає ніяких перспектив", – підкреслив правозахисник.

Також він зазначив, що "шум" навколо справи Порошенка потрібен Офісу Президента виключно з політичних рейтингових міркувань.

"Питання в тому, що "пришити" Порошенка держзраду, який, по суті, є лідером правого крила українського політикуму, – це однозначно іміджевий мінус. З іншого боку, втечу Порошенко дав і йому мінус. А те, що це була втеча – очевидно. Адже, якщо людина планує міжнародну поїздку, вона не братиме квиток на літак в останню годину перед вильотом. І те, що він так довго перебуває за кордоном – кажуть, що він зараз в Брюсселі – може позначати, що він поїхав за певними гарантіями від Заходу, що з ним все буде добре", – додав Чемерис.

Політичний експерт також поділився своєю думкою, як буде далі розвиватися ситуація зі справою лідера "Європейської солідарності".

"Очевидно, що коли він (Петро Порошенко. - Ред.) повернеться, на паспортному контролі в аеропорту його запросять проїхати в ДБР і, я думаю, що він погодиться на це, інакше його можуть привести примусово. Далі буде суд, де йому оберуть запобіжний захід, я думаю, що це буде домашній арешт, не більше, а далі вся ця справа буде затягуватися роками, і навряд чи буде мати будь-яку перспективу", – констатував Володимир Чемерис.

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук піддається політичним репресіям і кримінальному переслідуванню з боку влади за різку критику непрофесіоналізму Президента Володимира Зеленського і його команди, а також за категоричну незгоду з тупиковим економічним курсом чинної влади.

На даний момент Медведчук перебуває під слідством за двома кримінальними провадженнями і звинувачується в державній зраді. У травні йому було пред'явлено перше звинувачення, а в жовтні послідувала нова підозра.

Спілкуючись з журналістами після чергового судового засідання, Віктор Медведчук констатував, що, на жаль, говорити про торжество закону і справедливості в Україні поки не доводиться, тому що органи прокуратури продовжують фальсифікувати кримінальні справи, а суди знаходяться під тиском влади.