Виші зможуть анулювати ступені вищої освіти через плагіат дипломних робіт

Кабмін
Фото: Vasyl Mokan / Facebook

На засіданні Кабінет міністрів прийняв рішення

Кабінет міністрів України прийняв порядок, згідно з яким вищі навчальні заклади зможуть анулювати ступені вищої освіти бакалаврів і магістрів через плагіат у дипломних роботах. Про це повідомив пресцентр засідання Кабміну.

Як зазначається, відповідні рішення можуть прийматися щодо молодших бакалаврів, бакалаврів і магістрів. Скасування ступеня вищої освіти відбувається, якщо в кваліфікаційній роботі виявлять академічний плагіат, фабрикацію, фальсифікацію, обман або виявиться, що робота була підготовлена через хабарництво.

"При цьому самі виші повинні стежити за якістю освіти, а порядок встановлення фактів порушення академічної чесноти встановлює вчена рада кожної установи. Процедуру ініціює вчена рада за своїм рішенням або на підставі повідомлення. До розгляду приймаються повідомлення, подані на офіційну адресу вишу, в яких зазначено ПІБ особи, яку звинувачують у плагіаті або фальсифікації, інформація про порушення і докази", - пояснив пресцентр.

Окрім цього, особа, щодо якої проходить така перевірка, може сама подати заяву з відмовою від ступеня вищої освіти, після чого поновитися в навчанні.

Новини за темою: Реформа шкільного харчування: Коли в закладах освіти запровадять зміни та скільки коштуватимуть нові страви

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів затвердив план заходів з реалізації концепції проєкту "Президентський університет". Освітній процес у закладі повинен розпочатися 1 жовтня 2023 року.