ВООЗ застерігає країни від поспішних обмежень через новий штам коронавірусу

ВООЗ
Фото з відкритих джерел

Прессекретар ВООЗ наголосив, що потрібно декілька тижнів, щоб визначити трансмісивність нового COVID-штаму та ефективність вакцин до нього

Всесвітня організація охорони здоров'я застерегла країни від поспішного запровадження обмежень на поїздки у зв'язку з новим варіантом коронавірусу B.1.1.529. Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається, сьогодні, 26 листопада, у Женеві відбулося засідання фахівців ВООЗ, під час якого було оцінено новий "південноафриканський" штам коронавірусу COVID-19.

"На даний момент ми застерігаємо від вжиття заходів щодо поїздок... ВООЗ рекомендує країнам продовжувати застосовувати "науковий підхід", заснований на оцінках ризику під час вживання будь-яких заходів", - сказав прессекретар ВООЗ Крістіан Ліндмайєр.

Крім того, він додав, що потрібно декілька тижнів, щоб визначити трансмісивність нового COVID-штаму та ефективність вакцин до нього.

"Ми ще дуже мало про це знаємо. Що ми дійсно розуміємо, то це те, що цей варіант має велику кількість мутацій. І проблема полягає в тому, що коли існує так багато мутацій, це може вплинути на поведінку вірусу", - зауважила епідеміолог та технічний керівник ВООЗ з COVID-19 Марія ван Керхове.

Новини за темою: У Бельгії підтвердили перший випадок зараження новим штамом COVID-19

Нагадаємо, раніше британські вчені виявили новий варіант COVID-19, ще більш небезпечний, ніж попередні, і стійкий до вакцин, проте який не є дуже поширеним.

Крім того, до європейських країн, які зупиняють авіасполучення або забороняють в’їзд з країн півдня Африки через виявлений варіант коронавірусу з численними мутаціями, додалися Франція, Італія, Нідерланди, Австрія і Хорватія.