ВООЗ дозволяє грудне вигодовування під час захворювання на COVID-19 та після вакцинації

Мати з немовлям. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Мати з немовлям. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Грудне молоко містить антитіла та інші імунологічні елементи, які можуть захистити дитину від респіраторних захворювань

Матері можуть продовжувати грудне вигодовування під час захворювання на коронавірус та після COVID-вакцинації. Про це заявили експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає Новини ООН.
 
"Грудне молоко - одне з кращих джерел харчування для немовлят, навіть тих, у чиїх матерів підтвердилося зараження COVID-19.
 
Якщо інфікована мати вживає відповідні заходи обережності, вона може годувати дитину грудьми", - сказала директор Відділу країнових стратегій і систем охорони здоров'я Європейського регіонального бюро ВООЗ Наташа Аццопарді-Мускат.

За її словами, грудне молоко містить антитіла та інші імунологічні елементи, які можуть захистити дитину від респіраторних захворювань.

"Усе більше фактів підтверджують важливість грудного вигодовування для росту, розвитку і здоров'я дитини, воно також допомагає уникнути ожиріння і неінфекційних захворювань в більш пізньому віці", - підкреслила вона.

Зазначається, що експерти ВООЗ рекомендують матерям-годувальницям, що заразилися коронавірусом, надягати під час годування маску, ретельно мити руки з милом перед тим, як доторкнутися до дитини, а також регулярно дезінфікувати поверхні, до яких вони торкаються.

Новини за темою: Безпечна та необхідна: У МОЗ розповіли про COVID-вакцинацію вагітних

Нагадаємо, раніше Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) закликала тимчасово заборонити щеплення третьою дозою вакцини від коронавірусу.