В Україні змінилися вимоги до декларування цінних паперів: Закон набув чинності

Нульова декларація
Слово і Діло

Огляд основних змін

З 2 червня в Україні набуває чинності закон № 1443-IX, що передбачає зміну вимог до декларування цінних паперів. Відповідний закон сьогодні опублікували в "Голосі України" напередодні. 

Як зазначено в документі, не підлягають декларуванню акції акціонерного товариства - резидента України, сукупна номінальна вартість яких не перевищує 0,25 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому особа-власник призначена (обрана) на посаду, і сукупно не перевищують 5% голосуючих акцій товариства.

Окрім цього, було скасовано вимогу про надання номерів рахунків, на яких обліковуються некомпенсовані заощадження Ощадбанку СРСР.

Новини за темою: Кабмін ухвалив Бюджетну декларацію на три роки: Що нею передбачено

Тепер в декларацію не треба вносити операції з обміну валют як витрати і угоди. Відповідні операції не потребують повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Також не підпадають під декларування об'єкти нерухомості приміщення громадської приймальні народного депутата, якщо воно є державною комунальною власністю і знаходиться в оренді чи на іншому праві користування.

У відповідному законі з переліку осіб, щодо яких проводиться спецперевірка і повна перевірка декларації, забрали радників голови ВРУ.

Новини за темою: Податкова назвала ще одну категорію українців, яким потрібно декларувати доходи

Нагадаємо, на початку травня Кабінет Міністрів зобов'язав претендентів на отримання субсидії для оплати житлово-комунальних платежів подавати разом із заявкою декларацію про доходи та витрати.