Від коронавірусу померла заслужена артистка України Марія Гонта

Марія Гонта
Марія Гонта Фото з відкритих джерел

Її не стало після кількох тижнів боротьби з хворобою

Від коронавірусу померла заслужена артистка України 83-річна Марія Гонта. Про це повідомили Тернопільський академічний український драматичний театр ім Т. Г.Шевченка та журналіст Олег Вергелис у Facebook.

"18 жовтня 2021 року на 84 році життя перестало битися серце великої актриси, заслуженої артистки України Марії Гонти", - зазначили у театрі.

За словами журналіста, вона "не подолала епідеміологічну чуму новітнього часу".

Довідка:

Марія Євгенівна Гонта народилася 17 грудня 1937 року у с. Новомалин Острозького району на Рівненщині. У 1956 році закінчила Дубнівське культурно-освітнє училище. Навчалася у студії, що діяла при Рівненському обласному музично-драматичному театрі.

У 1979 році жінці присвоєно звання заслуженої артистки УРСР.

Особливо глибинно актриса розкривала у своїй творчості тему материнства, досягаючи об′ємного й різнопланового її звучання – від героїко-трагедійного до поблажливого, пройнятого ніжністю й ліризмом.

Гонта отримала премію ім. М. Заньковецької (2004 р.), орден "Честь і слава Тернопільщини II ступеня", довічну президентську стипендію.

Вона зіграла понад 100 ролей, серед яких: Катерина ("Чебрець пахне сонцем" О. Коломійця), Маруся Чурай ("Дівчина з легенди" Л. Забашти), Рахіра ("Земля" В. Василька за О. Кобилянською), Маруся ("Дай серцю волю…" М. Кропивницького), Онисія ("Влада темряви" Л. Толстого), Уляна ("Сватання на Гончарівці" Г. Квітки-Основ’яненка), Ганна ("Маруся Богуславка" М. Старицького), Кручиніна ("Без вини винні" О. Островського), Стелла ("Вільний вітер" О. Дунаєвського), Наталка ("Наталка Полтавка" М. Лисенка) та інші.

Новини за темою: Колишній держсекретар США Колін Павелл помер від ускладнень COVID-19

Нагадаємо, раніше в Англії через коронавірус пішов з життя стиліст популярного серіалу Netflix "Бріджертони" Марк Пілчер. Він захворів на COVID-19 після повернення з Лос-Анджелесу, де отримав статуетку "Еммі".