В Україні запровадили штрафи за вигул собак без намордників

Собака
Brett Manippo

За перше порушення правил вигулу собак стягуватиметься штраф від 170 до 340 гривень, а за повторне протягом року – 340-510 гривень

В Україні набув чинності закон №1684-IX, який збільшує штрафи за вигул собак без повідків і намордників, а також забороняє роботу пересувних зоопарків. Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Як зазначається, вигул собак без повідків і намордників або в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником екскрементів своєї тварини тягнуть попередження або штраф від 170 до 340 гривень, для посадових осіб – попередження або штраф від 340 до 850 гривень.

У разі, якщо порушення вчиняється повторно протягом одного року, то штраф для фізособи збільшується до 340-510 гривень, а для посадової – до 510-1020 гривень.

Водночас, якщо порушення супроводжується нанесенням шкоди здоров'ю людини або його майну, то фізичній особі загрожує штраф від 1,7 до 3,4 тисячі гривень з конфіскацією тварин, посадовим особам – від 3,4 до 5,1 тис. гривень з конфіскацією тварин.

"До повноважень місцевої влади у сфері захисту тварин від жорстокого поводження віднесли вжиття заходів та забезпечення заборони пересувних звіринців, пересувних зоопарків, пересувних виставок диких тварин та іншої забороненої законом діяльності", – йдеться в документі.

Новини за темою: На Чернігівщині тигр загриз співробітника зоопарку

Нагадаємо, у грудні 2019 році у тодішньому Міністерстві культури, молоді та спорту повідомляли, що всі державні цирки протягом 2020 року припинять використовувати тварин у своїх виставах.

А пізніше стало відомо, що прийняти тварин, які знаходилися на балансі Національного цирку України, можуть декілька зоологічних парків та реабілітаційні центри. До списку були внесені Київський, Рівненський та Луцький зоопарки, а також Фельдман ЕкоПарк, парк природи "Беремицьке" та реабілітаційні центри Міжнародного фонду FOUR PAWS International.

У липні 2021 року Верховною Радою був ухвалений у другому читанні закон № 2351,  який посилює покарання за жорстоке поводження з тваринами, і серед іншого відновлює інститут конфіскації. Норми закону передбачають можливість поліції вилучити тварину до притулку, зоопарку або на перетримку до рішення суду під запис у протоколі, якщо правоохоронці вирішать, що тварині небезпечно залишатися з господарем.