В Україні пропонують збільшити штрафи й тюремні строки за "п’яні" ДТП

П'яний водій
Фото з відкритих джерел

Наразі така відповідальність передбачена лише для осіб, що відповідальні за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів

Група народних депутатів, серед яких члени Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, зареєстрували в парламенті законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за "п’яні" ДТП. Відповідний текст документу оприлюднено на сайті ВР.

Так, проєктом закону №6240-2 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту", зокрема, пропонується запровадити кримінальну відповідальність для осіб, які

  • допустили (передали) до керування транспортним засобом людину, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції;
  • або яка не має права на керування транспортним засобом, якщо сталася ДТП, в результаті якої потерпілий отримав тяжке тілесне ушкодження, ушкодження середньої тяжкості, або смерть.

 За відповідне правопорушення передбачається

  • штраф від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 51 000 грн)
  • виправні роботи на строк до двох років
  • обмеження волі на строк до п'яти років,
  • позбавлення волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з відповідальністю за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, на строк до трьох років або без такого.

Наразі така відповідальність передбачена лише для осіб, що відповідальні за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, та відсутня у водіїв (власників), що передали свій транспортний засіб для керування іншим особам у стані сп’яніння або які не мають прав на керування.

Новини за темою: Пільговий період закінчився: Які штрафи та санкції очікують власників нерозмитнених "євроблях" в Україні

Окрім цього, законопроєктом пропонується встановити, що порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо це спричинило смерть потерпілого, карається позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від десяти до п’ятнадцяти років (наразі відповідне правопорушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років).

Зазначені вище діяння, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’ятнадцяти до двадцяти років (наразі - позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років).

Водночас такі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років із позбавленням права керувати транспортними засобами строком на двадцять років (наразі таке положення відсутнє).

Новини за темою: В Україні вперше вилучили автомобіль за несплачені штрафи

Як повідомлялося раніше, в Україні хочуть запровадити нові правила за порушення ПДР - накладення штрафних балів. Вони вже давно діють в зарубіжних країнах.