В Україні до Дня пам'яті жертв голодоморів пройшла акція "Запали свічку". Фото

зеленський з дружиною голодомор
Президент Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською взяли участь у заході зі вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні Офіс президента

Перед цим було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання

У День пам’яті жертв голодоморів в Україні пройшла акція "Запали свічку", у ній взяв участь президент Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською. Про це повідомляє Офіс президента.

Як зазначається, перші особи держави взяли участь у заході зі вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, який відбувся в Національному музеї Голодомору-геноциду.

Президентське подружжя поклало до скульптури "Гірка пам'ять дитинства" символічні композиції з колосків.

Пам'ять жертв голодоморів також ушанували керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Була оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого розпочалася всеукраїнська акція "Запали свічку".

Присутні на церемонії діти передали Главі держави та першій леді запалені лампадки, які Володимир та Олена Зеленські встановили на Алеї чорних дощок.

Президент і перша леді також відвідали Національний музей Голодомору-геноциду, де ознайомилися з його експозицією.

"Ми ніколи й нізащо не забудемо наших предків, які загинули у 1921, 1922, 1923, у 1946 і 1947 і у найстрашніші, влаштовані тоталітарним сталінським режимом 1932-1933 роки – роки Голодомору і геноциду", - заявив глава держави.

Він підкреслив, що четверта субота листопада для багатьох із нас насправді перша - "за глибиною болю та гніву водночас, за полярністю того, що ми проживаємо ми у цей день: від почуття втрати до втрати будь-яких почуттів".

"У цей день ми сповнені емоціями та спустошені водночас. Ми запалюємо свічку, відчуваємо та відчуваємо мороз по шкірі", - сказав президент.

За його словами, у цей день люди плачуть так тихо, що стає так чутно навіть через мовчання. Українці вшановують мільйони своїх загиблих пращурів та моляться за їхні душі. 

Глава держави зазначив, що ми досі не знаємо точну кількість українців, які загинули від голоду, і так само неясно, чи зможемо ми колись встановити ці дані.

Новини за темою: День пам'яті жертв голодоморів: Страшні сторінки української історії, які не варто забувати

Нагадаємо, пам’ять жертв голодоморів в Україні вшановують щороку в четверту суботу листопада.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Дані науково-демографічної експертизи вказують на те, що загальна кількість людських жертв від Голодомору-геноциду 1932–33 років становить близько 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених перевищують 6 мільйонів.