Україна має бронь у виробників й отримає COVID-ліки однією з перших, - Ляшко

Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

Українська правда

Як тільки компанії будуть відвантажувати на продаж ці препарати, в Україну вони прийдуть одну з перших

Україна має бронь у двох виробників інноваційних ліків прямої дії від COVID-19 й отримає препарати однією з перших, коли почнеться їх продаж. Про це повідомив на пресконференції в Харкові міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає "Укрінформ".

"Ми працюємо над тим, щоб поставити в Україну інноваційні препарати, які безпосередньо розроблені для лікування COVID-19, тобто прямої дії на коронавірус. У цю середу Кабінет Міністрів України прийняв постанову, де в номенклатуру для закупівлі включено два препарати прямої дії. І в нас на завершальній стадії це підписання. Бронь для України є. Як тільки компанії будуть відвантажувати на продаж ці препарати, в Україну вони прийдуть одну з перших", - сказав Ляшко.

Міністр уточнив, що над одним із препаратів, який ще не має брендової назви (значиться як PF-07321332/ritonavir), працює компанія Pfizer. Препарат іншого виробника – компанії MSD, "Молнупіравір" уже зареєстрований у Великій Британії.

"І Європейська медична агенція його також вже сьогодні зареєструвала", - зазначив керівник МОЗ.

Новини за темою: Pfizer тестує нові ліки від COVID-19 в Росії

Раніше повідомлялося, що у світі з'явилися ліки прямої дії на коронавірус COVID-19, а Верховна Рада України, своєю чергою, має ухвалити закон для їхнього застосування