У Туреччині археологи знайшли древню статую священника

статуя
Знайдена статую голови священника Hurriyet Daily News

Вчені вже охрестили артефакт найкрасивішою знахідкою 2020 року

У Туреччині археологи розкопали древню статую священника, якій, імовірно, близько двох тисяч років. Вчені вже охрестили артефакт найкрасивішою знахідкою 2020 року. Про це повідомляє Daily News.

Згідно з повідомленням, статую виявили під землею у турецькій провінції Денізлі, в стародавньому місті Лаодікія. Команда вчених виявила статую священника в західному театрі на 15 тисяч місць в місті, якому понад 7 тисяч років.

"Це одна з найкрасивіших знахідок 2020 року з точки зору віку, професії та, в особливості, дуже яскравого портрета, який ми можемо датувати періодом пізнього еллінізму та ранньої імперії", - розповів професор Університету Памуккале Джелал Шимшек.

Довідка:

Місто Лаодікія розташоване на річці Лік і було засноване на честь дружини Селевкідського царя Антіоха II Теоса в III столітті до нашої ери. Але вчені з'ясували, що історія Лаодікії насправді відходить аж до 5,5 тис. року до н. е.

Місто, яке було виявлене тільки після розкопок, початих музеєм Денізлі у 2003 році, переживало свій розквіт між першим і третім століттями нашої ери. В цьому населеному пункті жило близько восьми тисяч людей.

Новини за темою: В Єрусалимі 9-річний школяр випадково знайшов золоту прикрасу віком близько трьох тисяч років

Нагадаємо, раніше у Туреччині археологи виявили 10 старовинних різьблених міфологічних масок, які були розташовані в античному театрі.