У Тернопільській області знайшли кам’яний саркофаг зі скелетами, яким 5 тисяч років

Крім цього, знайшли 10 амфор, добре відшліфовану сокиру, три намистини з бурштину

Археологи розкопали у Тернопільський області кам’яний саркофаг із трьома скелетами та іншими артефактами, яким щонайменше п'ять тисячоліть. Про це повідомляє "Укрінформ", посилаючись на коментар директора обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини, археолога Марини Ягодинської.

"Розкопки проводили разом з археологами Борщівського краєзнавчого музею поблизу села Озеряни. Розкопали кам’яну гробницю з останками давніх людей. Це, за попередніми оцінками, – молоді люди, одна особа взагалі – підліток. Крім цього, знайшли 10 амфор, добре відшліфовану сокиру, три намистини з бурштину, дві з них дуже добре збереглися. Знайдені артефакти належать до поховань культури кулястих амфор, це - IV-III тисячоліття до нашої ери", - зазначила вона.

За словами Ягодинської, поховані лежали буквально втиснуті у саркофаг, крайні з них – із піднятими попри кам’яні стінки гробниці руками, що трапляється досить рідко.

Вона зазначила, що знайдений кістковий матеріал передадуть у відділ біоархеології Інституту археології НАН України, де їх вивчатиме науковий співробітник цієї установи, кандидат історичних наук, археолог Леся Козак. Після цього археологічні знахідки разом із саркофагом буде передано Борщівському краєзнавчому музею.

Новини за темою: Єгипетські археологи знайшли в "місті мертвих" понад пів сотні дерев'яних саркофагів

Нагадаємо, раніше у Тернопільській області під час весняно-польових робіт випадково вже виявляли древній саркофаг, вік якого може налічувати до 5 тисяч років.