У МЗС роз'яснили ситуацію щодо можливого виключення України із зеленого списку ЄС

Олег Ніколенко
Речник МЗС України Олег Ніколенко Фото з відкритих джерел

Ухвалення такого рішення не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві поїздки задля протидії поширенню коронавірусу

Європейський Союз може виключити Україну із зеленого списку безпечних країн за умови погіршення COVID-ситуації в нашій країні. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у своєму Facebook.

"У разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу.

Епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз вже суттєво скоротив перелік країн із зеленої зони. Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян", - написав Ніколенко.

Крім того, він зауважив, що ухвалення відповідного рішення не скасовує безвіз, воно лише вводить "тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки" задля протидії поширенню коронавірусу COVID-19.

У разі виключення з цього безпечного списку, ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу.

"Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із зеленого списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік", - підкреслив речник МЗС.

Новини за темою: За вчора в Україні підтвердили 15 579 нових випадків коронавірусу

Нагадаємо, напередодні брюссельський журналіст "Радіо Свободи" Рікард Йозвяк повідомив, що до кінця цього тижня Європейський Союз має намір виключити Україну з переліку безпечних для подорожей країн. Це пов'язано зі сплеском коронавірусу в країні. Водночас члени Євросоюзу самі вирішують, які обмеження для тих чи інших країн встановлювати.