У МОЗ розповіли, коли і для кого хочуть рекомендувати бустерну COVID-вакцинацію

Ігор Кузін

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін

РБК-Україна

В першу чергу додаткову дозу пропонуватимуть людям з хронічними хворобами

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) на наступному тижні розгляне питання щодо запровадження бустерної вакцинації на території України. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, бустерну вакцинацію пропонуватимуть зробити після 6-8 місяців з моменту завершення повного курсу щеплення.

"Скоріш за все, що на наступному тижні нам вдасться ухвалити таке рішення та рекомендувати використання бустерної дози. Бустерна доза, якщо і буде рекомендована, то після 6-8 місяців після проведення першої вакцинації. Сподіваємося, що НТГЕІ прийме таке рішення", - відзначив Кузін.

Новини за темою: В Україні планують збільшити перелік професій з обов'язковою COVID-вакцинацією

Зокрема, держсанлікар зауважив, що на початку бустерну вакцинацію пропонуватимуть особам, які страждають від хронічних захворювань.

"Коли це питання розглядалося, то говорили, що мова йде про імунокомпрометованих людей (тобто для тих, хто має хронічні хвороби - ред.). Тому зараз дійсно вивчають ті інструкції, які діють в інших країнах, та розробляються вітчизняні.

Сподіваємося, що найближчим часом зможемо запровадити таку практику для людей, які мають такі стани, в тому числі і для тих людей, які вакциновані тими чи іншими вакцинами, відповідно до рекомендацій", - наголосив Кузін.

Новини за темою: ВООЗ закликає багаті країни призупинити бустерну вакцинацію проти коронавірусу

Нагадаємо, раніше ми писали, що Міністерство охорони здоров'я України пропонує спростити доступ до вакцинації. Зокрема, у відомстві хочуть дозволити медсестрам та медбратам в окремих випадках робити щеплення без залучення лікаря.