У Києві проходить вшанування пам’яті Павла Шеремета

Сьогодні йому б виповнилося 50 років

У Києві проходить вшанування пам'яті вбитого журналіста, одного з керівників "Української правди" Павла Шеремета. Сьогодні йому б виповнилося 50 років. Про це повідомила УП.

Як зазначається, в акції беруть участь білоруські та українські журналісти, друзі Шеремета, інші небайдужі.

При цьому, акція проходить біля пам'ятника Шеремету на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка, де й загинув журналіст.

Зокрема, на акції виступили головний редактор УП Севгіль Мусаєва та заступник голови Білоруської асоціації журналістів Борис Горецький.

Довідка:

Павло Шеремет народився 28 листопада 1971 року в Мінську.

Відомо, що журналіст працював у трьох країнах – Білорусі, Росії та Україні. Після його арешту в Білорусі за критичні матеріали в 1997 році був змушений виїхати до Росії. Пізніше Шеремета позбавили білоруського громадянства.

А з 1998 року журналіст будував професійну кар'єру в Росії, працював на провідних російських телеканалах як автор документальних фільмів та спецпроєктів. Але в кінці 2000-х він змушений був покинути "Перший телеканал", бо не захотів миритися з цензурою і тиском.

Новини за темою: Підозрюваним у справі Шеремета Антоненку та Дугарь продовжили запобіжні заходи

З 2012 року Шеремет жив і працював у Києві: був автором і ведучим програми в форматі late-night-show "Проти ночі з Павлом Шереметом", вів ранкове шоу на українському "Радіо Вести", публікувався в "Українській правді", а з 2014 став виконавчим директором видання. Займався розвитком школи журналістики при "Українській правді".

Новини за темою: Справу Шеремета можуть відправити на новий розгляд, - Єнін

Нагадаємо, що 20 липня 2016 року від вибуху машини на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франка загинув Павло Шеремет.

Пізніше, у грудні 2019 року, було вручено підозри трьом із п'ятьох осіб, підозрюваних у вбивстві журналіста. Зокрема йшлося про Андрія Антоненка і Юлію Кузьменко, яких зафіксувала відеокамера вночі напередодні вбивства Шеремета, а також Яну Дугарь - військовослужбовця ЗСУ.

А в травні 2020 року поліція завершила розслідування щодо підозрюваних у виконанні вбивства журналіста.

Також на засіданні Шевченківського суду Києва в справі про вбивство прокурор оприлюднив висновки вибухотехнічної експертизи.

Так, маса вибухової речовини в тротиловому еквіваленті, яку було використано під час вибуху автомобіля, становила 478,4 грама.