Штам Omicron зафіксували в 11 країнах Євросоюзу

коронавірус лікарня
Anadolu Agency

Також повідомлялося про низку ймовірних випадків з усього європейського регіону, але вони ще досліджуються

Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності (ECDC) повідомив, що станом на 30 листопада в 11 країнах ЄС та Європейської економічної зони зафіксували 44 випадки нового штаму коронавірусу Omicron. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на заяву органу ЄС.

Зазначається, що випадки штаму зафіксували в Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Франції (Реюньйон), Німеччині, Італії, Нідерландах, Португалії, Іспанії та Швеції.

Також повідомлялося про низку ймовірних випадків з усього європейського регіону, але вони ще досліджуються.

Як наголосили в ECDC, більшість підтверджених випадків мають історію поїздок до африканських країн, причому деякі заражені особи літали з пересадками в інші пункти призначення між Африкою та Європою.

Всі випадки, про які є інформація, були або безсимптомними, або мали легкі симптоми. Наразі серед цих випадків не зареєстровано жодного важкого випадку, чи смерті.

За межами ЄС/ЄЕЗ випадки нового штаму зафіксували у дев’яти країнах - Австралії, Ботсвані, Канаді, Гонконгу, Ізраїлі, Японії, Південній Африці, Швейцарії та Великій Британії.

Новини за темою: Загроза із Південної Африки: Чим небезпечний новий штам коронавірусу "Омікрон" та чи захистить від нього вакцинація

Нагадаємо, раніше британські вчені виявили новий варіант COVID-19, ще більш небезпечний, ніж попередні, і стійкий до вакцин.

Крім того, до європейських країн, які зупиняють авіасполучення або забороняють в’їзд із країн півдня Африки через виявлений варіант коронавірусу з численними мутаціями, додалися Франція, Італія, Нідерланди, Австрія і Хорватія.

Пізніше, в Ізраїлі затвердили нові карантинні обмеження для запобігання поширенню нового "Омікрон"-штаму коронавірусу та закрили свої кордони на два тижні. Відомо, що Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю вже підтвердило один випадок варіанту Omicron COVID-19 та повідомило про сім підозр нового штаму.