СБУ звернулася до Google та Apple із закликом заблокувати "ВКонтакте" в Україні

Правоохоронці просять компанії привести діяльність відповідно до законодавства України

ВКонтакте
Фото з відкритих джерел

Служба безпеки України  звернулася до компаній Google і Apple із закликом привести їхню діяльність на території України відповідно до вимог національного законодавства. Про це повідомляє "Укрінформ".

Зазначається, що правоохоронці повідомили компаніям про поширення на їхніх сервісах Play Market і App Store мобільних додатків, розроблених юридичними особами, які перебувають під санкціями в Україні.

Крім того, СБУ звернулася до МЗС України з проханням поінформувати іноземних партнерів про необхідність приведення діяльності компаній Google і Apple відповідно до вимог законодавства України. Йдеться про припинення реалізації в Україні зазначених додатків через магазини Play Market і App Store.

При цьому у СБУ заявили про наявність серйозних недоліків у санкційному законодавстві України. Зокрема, воно не передбачає деяких видів санкцій та не визначає державні органи, відповідальні за реалізацію конкретних видів санкцій, а також не встановлює порядку притягнення до відповідальності за обхід обмежувальних заходів.

Новини за темою: Поліція візьме на облік українських користувачів "ВКонтакте", – РНБО

Нагадаємо, нещодавно Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що звернеться до компаній Google та Apple з вимогою вилучити мобільний додаток "ВКонтакте" з переліку доступних для українських користувачів. Це сталося після поновлення роботи сервісу внаслідок технічного обходу санкцій.