Червона зона не проблема: Як працюватимуть гірськолижні курорти України на свята

Гірськолижний курорт
Гірськолижний курорт Фото з відкритих джерел

Курорти також мають запровадити максимально лояльні і адекватні умови для відпочиваючих

Головний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що гірськолижні курорти працюватимуть для вакцинованих громадян навіть у червоній зоні коронавірусу. Про це він розповів в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

"До Нового року хвиля вже має вийти за територію України… Щодо курортів. Згідно з постановою №1236, яка регулює карантинні обмеження, у нас в червоній зоні заборонена робота підйомників, але до вакцинованих ця заборона не застосовується. Ми вже почали говорити з зимовими курортами про режим - яким чином тут забезпечити дотримання вимог протиепідемічного законодавства.

Спільна позиція полягає в тому, що забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами на підйомниках складно, тому курорти пропонують певну верифікацію на пункті в’їзду, наприклад на вході в готель або на пункті прокату спортивного спорядження.

Там турист буде верифікуватися, показувати свої документи про ПЛР-тест або сертифікат, йому на спортивний одяг наклеюють спеціальну наліпку, яка матиме індивідуальний номер і за якою людину можна буде ідентифікувати у випадку спеціальної перевірки. Крім того, буде створена спеціальна база цих номерів.

Зараз опрацьовується механізм для того, щоби не створювалися черги. Він має бути зручним не лише для туристів, а й для тих, хто перевіряє, зокрема для Нацполу", - сказав він.

За словами Кузіна, пропрацьовуються також інші пропозиції, але зараз йдеться про те, щоб зимові курорти були безпечними, а для вакцинованих не було жодних організаційних чи логістичних перешкод.

Санлікар додав, що курорти також мають запровадити максимально лояльні і адекватні умови для відпочивальників.

Він сподівається, що курорти застосовуватимуть якісь інструменти впливу на тих, хто не хоче пред’являти сертифікати: "Гадаю, що для таких людей є напівлегальні курорти, якими вони, напевно, і користуватимуться".

Кузін відзначає, що кінець грудня буде більш епідемічно спокійним, ніж початок листопада, а деякі області вийдуть із червоної зони. Головний санлікар також заявив, що наразі Україна майже перейшла пік показників.

Новини за темою: Кличко попередив киян про можливість введення повного локдауну

Раніше повідомлялося, що міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що за прогнозами фахівців локдаун у столиці може тривати щонайменше місяць