Погроза звільнення працівників у Франківську порушує права людини, - Денісова

Денісова
Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Омбудсмен звернула увагу на те, що у своїй резолюції ПАРЄ закликає і рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов'язковою

Звільнення працівників виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради за відмову від вакцинації проти COVID-19 буде порушенням прав людини. Про це заявила омбудсмен Людмила Денісова у Telegram, коментуючи погрози мера міста Руслана Марцінківа.

За словами Денісової, ст. 43 Конституції гарантує право кожного на працю і захист від незаконного звільнення.

"Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України № 3018 "Про затвердження дорожньої карти щодо впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 24 грудня 2020 року, вакцинацію від коронавірусу визначено як добровільну для всіх груп населення та професійних груп. А Кодексом законів про працю України заборонена будь-яка дискримінація у сфері праці; пряме або непряме обмеження прав працівників, у тому числі за станом здоров'я, не допускається", - наголосила вона.

При цьому уповноважена по правам людини звернула увагу на те, що у своїй резолюції ПАРЄ закликає і рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов'язковою, і ніхто не може піддаватися політичному, соціальному чи іншому тиску для її проходження.

Новини за темою: У Мінекономіки пояснили, чи мають право звільнити працівника за відмову вакцинуватися

Нагадаємо, раніше мер Івано-Франківська Руслан Марцінків пообіцяв позбавити премії невакцинованих працівників виконавчого комітету міськради та пригрозив їм звільненням. Він додав, що єдина "відмазка" від вакцинації — коли лікар підтверджує протипоказання і виписує довідку.