Підробка COVID-документів: Комітет ВРУ підтримав посилення покарання

Сертифікат про вакцинацію_3
Google

Документ пропонує звільняти від відповідальності тих, хто добровільно здасть підроблені документи та сприятиме у розкритті злочину

Парламентський комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроєкт про посилення відповідальністі за підробку документів про вакцинацію. Про це повідомляє пресслужба комітету ВР.

Наголошується, що підтриманий комітетом законопроєкт передбачає:

  • кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів, результатів ПЛР-тестування, довідок про одужання від коронавірусу;
  • кримінальну відповідальність за рекламу та пропонування продажу підробок;
  • кримінальну відповідальність за придбання підробок;
  • відповідальність медиків за внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я;
  • посилення відповідальності за повторне вчинення правопорушення або вчинення за попередньою змовою.

Водночас документ пропонує звільняти від відповідальності тих, хто добровільно здасть підроблені документи та сприятиме у розкритті злочину.

Однак це стосуватиметься тільки першого такого правопорушення.

"Вважаю, що законопроект потрібно підтримати та якомога швидше ухвалити, адже на сьогодні випадки підроблення документів про вакцинацію проти COVID-19 та результатів ПЛР-тестів стають все частішими, що власне підриває довіру у світі до нашої країни та до національної системи охорони здоров’я", - наголосив глава комітету Михайло Радуцький.

Новини за темою: Поліція перевірятиме COVID-сертифікати в червоній зоні карантину, - Шмигаль

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні винесли перший судовий вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів. Лікар з Павлограда має заплатити 34 тис. грн штрафу і відсторонюється на рік від роботи за фахом.