Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Пенсії та субсидії онлайн: На порталі "Дія" з’являться нові послуги

"Дія" Фото з відкритих джерел

Запуск семи нових послуг стосуватиметься, зокрема пенсіонерів

Портал державних електронних послуг "Дія" запустив сім нових функцій, зокрема – можливість онлайн оформити субсидію та призначення пенсій. Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації в Україні.

Як зазначається, відтепер у додатку доступні такі нові послуги:

  • Оформлення субсидій. Для цього необхідно подати заяву на порталі "Дія" та підписати своїм електронним підписом (КЕП). Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. При цьому, на оформлення піде до 30 хвилин, не треба ніяких ксерокопій. Субсидія на більшість видів послуг житлово-комунальних послуг продовжуватиметься автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося.
  • Призначення та перерахунок пенсій. Для цього на порталі "Дія" потрібно заповнити анкету та завантажити необхідні документи. Зазначається, що кількість документів, полів для заповнення та час на очікування скоротили.
  • ОК-5, ОК-7, виписка з Реєстру застрахованих осіб та довідка про доходи пенсіонера. ОК-5 і ОК-7 – це довідки про трудовий і страховий стаж. Тепер їх можна згенерувати на порталі "Дія". Те саме стосується і виписки з Реєстру застрахованих осіб та довідки про доходи пенсіонера. Необхідна довідка сформується і надійде на електронну пошту.

Новини за темою: Застосунок "Дія" не збирає дані громадян України, – Федоров

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 грудня на порталі "Дія" у тестовому режимі запрацює послуга зміни місця проживання онлайн майже для всієї України.

При цьому, послугу можна буде отримати за один робочий день без відвідування трьох установ, 30 днів очікування та папірців.