ООН прогнозує скорочення населення України на 35 млн до 2050 року

перепис населення
Фото з відкритих джерел

На це вливає низька народжуваність, висока смертність та зовнішня міграція

В Україні прискорилися темпи скорочення населення. До 2050 року воно зменшиться до 35 млн. Про це йшлося у доповіді Організації Об’єднаних Націй.

Як зазначається, щоб стати демографічно стійкою країною, Україні потрібна широкомасштабна та комплексна стратегія.

При цьому, ООН виокремила основні причини скорочення чисельності населення в Україні:

  • низький коефіцієнт народжуваності;
  • високий рівень смертності;
  • постійний ріст масштабів зовнішньої міграції.

"Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже й основу для сталого розвитку", - йдеться в повідомленні.

Також населення України входить в число тих, хто найшвидше старішає у Європі, зокрема, більш як п’ята частина населення старша за 60 років. Це є причиною зростання видатків на охорону здоров’я та пенсії, що навантажує державний бюджет.

Водночас в ООН пояснили, що саме по собі скорочення населення не є проблемою, але важливими є рівень та якість життя людей. Тож українська влада має забезпечувати розвиток та ефективне використання людського капіталу країни, а також соціальний захист людей - через політично та фінансово стабільну систему.

Новини за темою: Коронавірус в Україні забрав життя вже понад 85 тисяч людей, - МОЗ

Зокрема, за даними Державної служби статистики, за січень-серпень 2021 року населення України скоротилось на 245,9 тисячі людей. Загалом наявне населення країни станом на 1 вересня становило понад 41,3 мільйона людей.

Новини за темою: Я незадоволений кількістю смертей: Зеленський оцінив вакцинальну кампанію в Україні

Нагадаємо, що раніше Національна академія наук опублікувала прогноз розвитку епідемії COVID-19 на 24 листопада – 7 грудня, згідно з яким пік смертності Україна вже пройшла.