Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету

Монета номіналом 5 гривень присвячена представникам героїчної професії рятувальника

Нацбанк
Національний банк України Радіо Свобода

Національний банк України з 15 вересня вводить в обіг нову пам’ятну монету "Українські рятівники". Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Присвячена представникам героїчної професії рятувальника – однієї з найнебезпечніших і найскладніших, покликаної захищати населення і територію держави від проявів природних лих і техногенних катастроф", - йдеться у публікації.

Монета номіналом 5 гривень з нейзильберу буде випущена тиражем 40 тис. штук.

Як зазначається, на аверсі монети на дзеркальному тлі, в обрамленні стилізованого рослинного орнаменту розміщено: напис "Україна", логотип Державної служби з надзвичайних ситуацій, малий Державний Герб України,  рік карбування монети – 2021, номінал – "5 гривень", логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети на матовому тлі зображено рятувальника з дитиною на руках, дзеркальний абрис рятувального гелікоптер, написи: "Запобігти! Врятувати! Допомогти!"

Новини за темою: НБУ випустив колекційний набір "Монети України 2021 року"

Нагадаємо, раніше Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету номіналом п’ять грн. Вихід монети присвячений події, що відбулася 30 років тому, коли 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ – Акт проголошення незалежності України.