В Україні набув чинності закон про зменшення штрафів за порушення трудового законодавства

Новий Трудовий кодекс України
Новий Трудовий кодекс України

До юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю застосовуватиметься попередження

Сьогодні, 2 лютого, законопроєкт №1233 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)" офіційно набув чинності.

Він був опублікований у виданні Верховної Ради "Голос України".

Згідно законопроєкту вносяться зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України щодо зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.

Новини за темою: Новий Трудовий кодекс: Милованов спростував міф щодо звільнення вагітних

Так, тепер фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків карається у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

До юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження.

Однак, зазначається, що якщо таке порушення було вчинене повторно протягом двох років з дня виявлення порушення - воно карається у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Новини за темою: Проєкт закону "Про працю": Що може змінитись у трудових відносинах

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Раді хочуть доповнити Трудовий кодекс новими підставами для звільнення працівника.

Також Милованов заявив, що тепер, згідно з новим Трудовим кодексом, працівники отримуватимуть більшу компенсацію за звільнення, ніж це було раніше.