На Волині лікарня почала видавати немовлятам бирки, схожі на ярлики для одягу

Бирки спровокували скандал у соцмережах, тому лікарні довелося змінити дизайн

На Волині центральна міська лікарня замінила класичні бирки для немовлят на етикетки, ніби від одягу. Про це установа повідомила на сторінці у Facebook.

"Друзі, у нас мегакрута новина для вас! Відтепер в акушерсько-гінекологічному відділенні КНП "НЦМЛ" при народженні ваша дитинка отримує власну бирочку. Як це мило, правда ж? Зроблено з любов’ю. Ми вдосконалюємося для вас!" – йдеться у повідомленні.

На бирках вказали масу, зріст, дату народження дитини, а також позначки, що стосуються складу "тканини" й умов догляду, як на ярликах від одягу.

Утім, нові бирки спровокували скандал у соцмережах. Дехто обурився через нововведення. 

"Ні, це не мило!!! Знаки із етикетки для одягу. Дитина – не річ, вона людина!!!

А якщо дитину народжує одинока мама і тато відмовився визнавати батьківство? Їй як на цей "цінник" реагувати?

Я не проти цікавого креативу, але за коректність і толерантність. Замість "не прасувати", "не сушити" і т.д., можна було б виключно "дитячі" знаки поставити, якщо вже потрібна інструкція із застосування – "сердечко" – любов батьків, "пляшечка" – годування, "іграшка" – розвиток, "обійми" – безпека дитини", – прокоментувала допис користувачка соцмережі.

Своєю чергою, директор лікарні Олег Шипелик зазначив у коментарі для "Zaxid.net", що таку ініціативу раніше пропонували мами немовлят.

"Поки що немає жодних батьків, які б виписувались з дітками і які були б проти цих бирочок. До нас звертаються батьки, які народжували тиждень тому, місяць і три місяці тому і просять: чи можна, аби ви нам бирочку таку саму видали? 

Ми кажемо, що без проблем, ми наріжемо тих бирочок, тільки приходьте до нас народжувати наступних діточок", – сказав він.

Після скандалу Нововолинська лікарня розробила новий дизайн етикеток. Зокрема, з них прибрали позначки "не прасувати", "не прати", змінили позначку "склад" на сердечко з двох половин – "мама" і "тато". 

бирки_3
Facebook / Нововолинська центральна міська лікарня

Новини за темою: Одіссей і Юнона: Мін'юст назвав найнезвичніші імена, які давали дітям у 2021 році

Раніше повідомлялося, що незабаром в Україні з'являться п'ять потужних сучасних центрів неонатального скринінгу. У центрах буде можливість здійснювати скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема: СМА, муковісцидозу, фенілкетонурії, ендокринологічних захворювань тощо.