На продуктові картки зможуть розраховувати трохи більш ніж 1% українців, - фінансовий аналітик

Зниження цін на продукти
Фото з відкритих джерел

У разі впровадження в Україні продуктових карток для найбільш вразливих і незахищених верств населення, на таку фінансову допомогу зможе розраховувати трохи більш ніж 1% українців. Так вважає економічний експерт Олексій Кущ, пише Ірина Шостак для сайту 112ua.tv.

Світовий банк вважає малозабезпеченими людей із доходами в 150 дол. на місяць. Як зазначає економіст Олексій Кущ, у гривневий еквівалент цю суму переводять не за номінальним курсом, як в обмінних пунктах, а за так званим курсом паритету купівельної спроможності.

Новини за темою: Порятунок за рахунок торгових мереж. Чи вдасться знизити цінники на продукти харчування за допомогою держрегулювання?

"Нині гривня за паритетом до долара становить 8 грн за долар. Виходить 1 200 грн. Іншими словами, всі, хто отримують менше від цієї суми, зможуть претендувати на допомогу, а таких в Україні трохи більш ніж 1%", - говорить експерт у коментарі 112ua.tv.

Коло передбачуваних одержувачів допомоги може звузитися ще більше в тому разі, якщо малозабезпечені українці  отримуватимуть виплати через додаток "Дія". 

Нагадаємо, в Офісі президента розглядають можливість впровадження в Україні "продуктових карток" для найбільш вразливих і незахищених верств населення. Про це повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко в інтерв'ю BBC. 

Детальніше про те, як система "продуктових карток" працює в США і чому американський досвід в українських реаліях може виявитися недієздатним, читайте в матеріалі "Не їжа за талонами, але й не food stamps: Як влада хоче захистити від інфляції малозабезпечених українців і чому це не спрацює".