Марченко: Зниження тарифу на електроенергію не має перешкоджати перемовинам з МВФ

Сергій Марченко
Сергій Марченко Міністерство фінансів України

Також уряд не дотуватиме енергогенеруючі компанії

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що рішення уряду знизити тариф на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт не має негативно вплинути на перемовини України з Міжнародним валютним фондом. Про це він повідомив в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, уряд також не дотуватиме енергогенеруючі компанії.

Тим самим Україна виконує зобов'язання за програмою stand-by із МВФ за умови, що такий крок не становить фіскальних ризиків для бюджету.

"Я не бачу підстав, чому це рішення має вплинути на переговори. Наша програма, за великим рахунком, не фокусується на підвищенні чи зниженні тарифів. Ці тарифні історії цікаві з точки зору фіскальних ризиків", – пояснив Марченко.

Наразі немає негативної комунікації від фонду з приводу цього рішення і не очікується у майбутньому.

"Але немає сумнівів у тому, що це рішення має бути фіскально збалансованим. З бюджету ми покривати якісь тарифні потреби не будемо", – наголосив міністр.

Також він додав, що основне завдання - збалансувати енергоринок, і Міненерго несе ризики та відповідальність за зниження тарифів. Водночас якщо "Енергоатом" та "Укргідроенерго" пішли на це зниження, значить, вони прорахували ці ризики.

"Жодним чином бюджет України не дотуватиме ці компанії", – додав Марченко.

Новини за темою: Мінфін веде перемовини з МВФ щодо продовження діючої програми на півроку

Як повідомлялося раніше, Україна може витратити 2,7 млрд доларів, отриманих від Міжнародного валютного фонду, в результаті розподілу спеціальних прав запозичень (СПЗ), двома способами. СПЗ можуть бути конвертовані у валюту і використані для фінансування бюджету в цьому бюджетному періоді або збережені для забезпечення фінансування бюджету в наступних бюджетних періодах.