Кабмін ухвалив стратегію енергетичної безпеки України: Що нею передбачено

Документ визначає 29 ключових загроз енергетичної безпеки

Кабмін засідання уряду
Засідання Кабінету міністрів України Урядовий портал

Уряд затвердив стратегію енергетичної безпеки, яка була розроблена і прийнята на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони від 14 вересня 2020 року. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства енергетики України.

"В умовах нестабільної ситуації у геополітичній сфері, зважаючи на обмеженість енергетичних ресурсів та потребу розвиватися екологічно і з турботою про довкілля, нам необхідно розуміти всі потенційні ризики і загрози, які можуть вплинути на український енергетичний сектор. Стратегія енергобезпеки необхідна, щоб забезпечити прогнозованість розвитку і стійкість енергосистеми, своєчасну ідентифікацію загроз та запобігання їм", - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Новини за темою: Уряд подовжить дію спеціальних соцнормативів при розрахунку субсидій, але з умовою

В документі ключовими зовнішніми та внутрішніми ризиками є кіберзагрози об’єктам критичної інфраструктури енергетики, агресія з боку Російської Федерації, можливе незавершення інтеграції із системами електро- та газопостачання ЄС, зношеність основних фондів, відсутність енергетичних резервів.

Як йдеться в повідомленні, з урахуванням перелічених зовнішніх та внутрішніх викликів і загроз енергетичній безпеці, у Стратегії сформульовано три базові прогнозні сценарії змін в енергетичній сфері:

  • збереження поточних тенденцій та стану справ;
  • сценарій "недружнього впливу";
  • сценарій "позитивної трансформації".

Основними цілями стратегії названі доступність енергоресурсів для споживачів, стійкість функціонування енергетичного сектору та його економічна ефективність, екологічно прийнятний вплив енергетики на навколишнє середовище, а також інтеграція сектору в простір ЄС.

Новини за темою: Уряд звільнив Геращенка з посади заступника міністра внутрішніх справ, - ЗМІ

Як повідомлялося раніше, Кабмін до 24 серпня планує визначити розмір тарифів на електроенергію для різних верств населення. В ОП обіцяють, що різкого росту тарифів на світло не буде.