Імпортний газ в Україні за рік подорожчав у чотири рази

Газ
pixabay.com

Ціна імпортного газу в Україні за рік зросла в чотири рази, склавши понад $730 за 1 тис.куб. м. Про це в понеділок повідомило Міністерство економіки України.

"Державна митна служба України розрахувала середню вартість імпортного природного газу, що склалася в процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України в період з 1 по 30 Листопада 2021 року, яка становить 19 261,64 гривні, або $730,65 за одну тисячу кубометрів", - йдеться в повідомленні.

При цьому середня ціна імпортного природного газу в Україні в листопаді 2020 року була на рівні $182,5 за 1 тис. куб. м.

В Україні з початку опалювального сезону в середині жовтня почалася газова криза через високі ціни на паливо. У рік країна споживає до 23 млрд куб.м газу, з яких 13 млрд куб. м становить газ власного видобутку - "Нафтогазу" і приватних компаній. Решту обсягів палива Київ імпортує.

Проблеми у Києва з поставками газу посилилися поле того, як з листопада 2015 року Україна перестала безпосередньо закуповувати російський газ, замінивши його так званим віртуальним реверсом з Європи, що позначилося на тарифах для українських споживачів. Україна відмовилася від відновлення прямих поставок російського газу за зниженою ціною, домовленість про яку була досягнута в 2019 році головою політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктором Медведчуком, коли Росія готова була поставляти Україні газ за фіксованою ціною $175.

Ситуація з ціною на газ посилилася для України на тлі різкого зростання цін на енергоносії в Європі.