Голова ВООЗ закликає не панікувати через штам "Омікрон"

Тедрос Гебреісус

Глава ВООЗ Тедрос Гебреісус

Фото з відкритих джерел

Більшість обмежень, які запроваджують країни, не є необхідними

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреісус заявив, що деякі країни через новий штам коронавірусу "Омікрон" запроваджують надто серйозні обмеження, які не є необхідними. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву Гебреісуса. 

"Я чудово розумію бажання усіх країн захистити своїх громадян від нового штаму, який ми поки не повністю дослідили. Але я так само стурбований через те, що деякі країни запроваджують надто різкі та серйозні заходи, ефективність яких не доведена, і які тільки збільшують несправедливість", - заявив голова ВООЗ.

Також Гебреісус відзначив, що потрібно провести ґрунтовне дослідження нового штаму. Він додав, що наразі ще не було жодного смертельного випадку, пов’язаного з "Омікроном". Окрім цього, він засудив рішення деяких країн закрити кордони для в’їзду із Ботсвани та ПАР, підкресливши, що це - надто поспішне рішення.

Новини за темою: Загроза із Південної Африки: Чим небезпечний новий штам коронавірусу "Омікрон" та чи захистить від нього вакцинація

Нагадаємо, раніше британські вчені виявили новий варіант COVID-19, ще більш небезпечний, ніж попередні, і стійкий до вакцин.

Крім того, до європейських країн, які зупиняють авіасполучення або забороняють в’їзд із країн півдня Африки через виявлений варіант коронавірусу з численними мутаціями, додалися Франція, Італія, Нідерланди, Австрія і Хорватія.

Пізніше, в Ізраїлі затвердили нові карантинні обмеження для запобігання поширенню нового "Омікрон"-штаму коронавірусу та закрили свої кордони на два тижні. Відомо, що Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю вже підтвердило один випадок варіанту Omicron COVID-19 та повідомило про сім підозр нового штаму.