В ООН констатували закінчення епохи етильованого бензину

Транспорт
Фото з відкритих джерел

Алжир став останньою країною, що припинила продаж етильованого бензину

Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) повідомила, що Алжир став останньою країною, що припинила продаж етильованого бензину, який завдає шкоди здоров'ю людей та екології. Про це повідомляє "Голос Америки".

У ЮНЕП зазначили, що Алжир припинив продаж етильованого бензину в липні, поклавши край використанню такого бензину в автомобілях.

Як відомо, багаті країни почали поступово відмовлятися від етильованого бензину в сімдесятих-вісімдесятих роках минулого століття через шкоду для здоров'я людей і навколишнього середовища, але деякі країни продовжували його продавати.

У 2002 році ЮНЕП зробила завершальні зусилля по забороні етильованого бензину.

"Успішне введення заборони на етильований бензин є величезною віхою для глобальної охорони здоров'я і нашого навколишнього середовища", – заявила виконавчий директор ЮНЕП Інгер Андерсен.

Як зазначається, свинець почали додавати в бензин близько 100 років тому під приводом поліпшення роботи двигунів.

Новини за темою: Українські нафтопереробні заводи висловилися проти розведення бензину спиртом

Нагадаємо, Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку. Розрахункові ціни для бензину підвищені з 25,53 гривні до 25,94 гривні за літр, для дизельного палива знижені з 21,11 гривні до 21,69 гривні за літр.