Біля заповідника "Асканія-Нова" заборонили використовувати отрутохімікати

Національний заповідник
Національний заповідник "Асканія-Нова" Фото з відкритих джерел

Навесні цього року на Херсонщині внаслідок використання хімікатів для боротьби з гризунами на основі бродіфакуму загинуло 2 236 птахів

У Херсонській області в радіусі 40 км від заповідника "Асканія-Нова" заборонили використовувати отрутохімікати не біологічного походження для боротьби із гризунами. Про це повідомила Херсонська обласна рада.

Зазначається, що йдеться про препарати на основі речовин бродіфакум, бромадіолон та флокумафен.

У разі, якщо фермер не знає, чи можна використовувати ту чи іншу отруту,  рекомендують звертатись телефоном до в.о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА. 

Правоохоронці запевнили, що в межах своїх повноважень контролюватимуть дотримання заборони та в разі порушень розпочинатимуть кримінальні провадження.

Наголошується, що наразі у ядрі заповідника "Асканія-Нова" ночують 12 тисяч журавлів та 7 тисяч огирів, але годуватися вони літають за його межі, саме у 40-кілометровій зоні, і це територія, на якій працюють багато агропідприємств і фермерів.

Як відомо, навесні цього року на Херсонщині внаслідок використання препарату для боротьби з гризунами на основі бродіфакуму загинуло 2 236 птахів, з яких 850 належать до видів, занесених у Червону книгу України.

Загальна сума збитків становить майже 10 мільйонів гривень.

Новини за темою: В "Асканії-Новій" масово вимерли рідкісні журавлі: У поліції назвали ймовірну причину

Нагадаємо, раніше ми писали, що у херсонському заповіднику "Асканія-Нова" масове вимирання рідкісних журавлів сталося через отруєння обробленим зерном.