Зеленський заявив Єврокомісії, що Україна готова зменшити вартість транзиту газу

зеленський із фон дер Ляєн
Президент України Володимир Зеленський із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн Фото з відкритих джерел

Також наша держава може надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива для ЄС, наголосив президент України

Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн заявив, що Київ готовий зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива. Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба Офісу президента України.

Як зазначається, Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн детально обговорили питання енергетичної безпеки Європи. У цьому зв'язку президент України вкотре наголосив, що проєкт "Північний потік-2" є насамперед безпековою загрозою для всієї Європи.

"Глава української держави представив низку пропозицій, спрямованих на запобігання енергетичній кризі у Європі. Зокрема, співрозмовники обговорили ідею щодо створення регіональної платформи зі зміцнення енергетичної безпеки. Президент України наголосив, що наша держава готова зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива", – йдеться у повідомленні.

Також Зеленський висловив подяку ЄС за виплату наприкінці жовтня другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро в межах реалізації домовленостей, досягнутих під час 23-го Саміту Україна – Європейський Союз.

Новини за темою: Лукашенко погрожує перекрити транзит газу в разі посилення санкцій ЄС

Окрім того, сторони обговорили загострення ситуації на кордоні Білорусі та Польщі, а також торкнулися теми врегулювання конфлікту на Донбасі. 

Нагадаємо, раніше Єврокомісія прогнозувала зниження цін на газ до початку весни до 600 доларів за тисячу кубів. Втім наразі вартість блакитного палива тримається на високому рівні.