З 2007 року ЄІБ вклав в Україну понад 7 млрд євро, - голова представництва банку

Європейський інвестиційний банк, ЄІБ
Європейський інвестиційний банк Фото з відкритих джерел

Найбільша частина коштів була інвестована у транспорт

Голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон заявив, що банк з 2007 року інвестував у країну понад 7 мільярдів євро, з них мільярд - минулого року. Про це йшлося в його інтерв'ю телеканалу "Дом".

"Із 7 млрд євро кредитів від ЄІБ найбільша частина - це загалом транспорт, а також: 1,1 млрд євро - за енергетичними проєктами, 2 млрд євро націлені на розвиток малих та середніх підприємств через комерційні банки в Україні та близько 500 млн євро - співпраця у сфері промисловості", - йдеться в повідомленні.

При цьому, виділяючи кредити Україні, акцент, робиться на проєкти з переходу на зелену енергетику, зокрема на екологічно безпечні види транспорту.

Також серед пріоритетних напрямів - допомога з відновлення підконтрольної Україні частини Донбасу.

Новини за темою: Економіка України може не витягнути 277 млрд доларів інвестицій, - експерт

Як повідомлялося раніше, у нафтогазову галузь України буде інвестовано не менше 1,9 млрд грн. лише за двома угодами, підписаними про розподіл продукції за ділянками Грунівська та Охтирська.

Загалом за останній рік підписано вже 8 угод про розподіл продукції, що дозволяє вже з наступного року суттєво нарощувати видобуток газу.