В Україні початок опалювального сезону перебуває під загрозою зриву, - "Нафтогаз"

Опалення
Фото з відкритих джерел

Загроза зриву існує через низьку активність виробників тепла щодо укладення трирічних угод на закупівлю природного газу

Через низьку активність виробників тепла щодо укладення трирічних угод на закупівлю природного газу своєчасний старт опалювального сезону в Україні знаходиться під загрозою. Про це повідомила пресслужба Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

"Нафтогаз Трейдинг" звертається до теплокомуненерго (ТКЕ) та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з власними котельнями з проханням прискорити подачу відповідних заявок або активізувати пошук альтернативних постачальників газу. Місцевим органам влади та іншим власникам підприємств теплопостачання важливо вчасно прийняти всі необхідні рішення і взяти на контроль контрактування обсягів газу, необхідних для своєчасного початку і стабільного проходження опалювального сезону", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, станом на 26 серпня трирічні угоди на постачання газу з компанією "Нафтогаз" уклали 493 виробники тепла, а це приблизно 45% підприємств, які отримували газ від "Нафтогазу" в попередньому опалювальному сезоні. 

До слова, найкращу динаміку цього тижня продемонструвала Київська область, де з'явилося три нових контрагенти. По два клієнти уклали угоди з "Нафтогазом" в Харківській і Хмельницькій областях, по одному - в Запорізькій, Львівській, Одеській, Черкаській, Чернівецькій областях і в Києві.

"Зараз ціна на природний газ на міжнародних ринках продовжує зростати. Спотова ціна газу в Україні більш ніж у два рази перевищує пропозицію від "Нафтогазу" в рамках трирічних контрактів для ТКЕ та ОСББ із власними котельнями", - нагадали у НАК.

Новини за темою: АМКУ призначив перевірку "Київтеплоенерго": Киянам збільшили суми за опалення

Нагадаємо, раніше у ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" ввели новий тарифний план на опалювальний сезон. Ціна на газ в тарифному плані "Комфортний сезон", в рамках якого потрібно платити за газ рівномірними частинами щомісяця, зафіксована на рівні чинного річного тарифу - 7,96 грн/куб.м з ПДВ без вартості розподілу (доставляння).