В Україні хочуть передбачити компенсації за затримку пенсій і зарплат

Верховна Рада
Верховна Рада України ІХ скликання Офіс президента

До переліку компенсацій за затримку також ввійшли соцвиплати та стипендії

Верховна Рада України підтримала за основу законопроєкт №3817 "Про внесення змін до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати". За документ проголосували 247 нардепів. Про це повідомляє пресслужба парламента.

Як зазначається, закон розширює перелік видів грошових доходів, за порушення термінів виплати яких громадянам нараховується компенсація, а саме:

  • пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
  • соціальні виплати;
  • стипендії;
  • заробітна плата (грошове забезпечення);
  • сума індексації грошових доходів громадян.

У документі прописані й джерела таких виплат. При цьому в пояснювальній записці зазначено, що прийняття закону не призведе до додаткових витрат з держбюджету.

"Проєктом пропонується уточнити, які саме доплати та інші виплати входять до пенсії як виду доходу, втрата частини якого компенсується; актуалізувати перелік фондів загальнодержавного обов’язкового соціального страхування України, кошти яких використовуються для виплати компенсації", - додали в Раді.

Новини за темою: МОЗ пропонує запровадити в Україні "годину для літніх"

Нагадаємо, раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляла, що пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% українських пенсіонерів.