У містах України заявили про нестачу "пільгового" газу

Тарифи на газ
Фото з відкритих джерел

Асоціація міст звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля

Асоціація міст України заявила, що "Нафтогаз" відмовляється коригувати обсяг постачання газу за пільговою ціною для теплопостачання, і просить втрутитися уряд. Про це йдеться на офіційному сайті АМУ.

Так, "Нафтогаз" самостійно визначив обсяги природного газу, який мав надаватися населенню та бюджетним установам для теплопостачання, але цих об’ємів не вистачило, а тепер компанія відмовляється їх збільшувати. При цьому зазначається, що опалювальний сезон у містах почався значно раніше, ніж передбачалося, з цієї причини передбачених НАК "Нафтогаз України" обсягів газу виявилося недостатньо.

Внаслідок такої позиції "Нафтогазу", у жовтні підприємства були змушені використовувати для централізованого постачання тепла та гарячої води купувати газ за ринковими цінами від 25 грн за 1 кубометр, при тому, що меморандумом, підписаним між містами, "Нафтогазом" та урядом, передбачалася пільгова ціна у 7,42 грн/кубометр.

"Таким чином, підприємства теплопостачання, не маючи можливості відкоригувати тарифи на комунальні послуги, зазнають збитків, джерел для відшкодування яких ні у них, ні в органів місцевого самоврядування немає", – заявили в АМУ.

З проханням вплинути на "Нафтогаз" Асоціація міст звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Новини за темою: України розраховує на продовження газового контракту з "Газпромом", - Шмигаль

Нагадаємо, раніше ГК "Нафтогаз України", яка виконує функції постачальника "останньої надії" (ПОН), попередила, що пільгова ціна газу на рівні 7,96 гривні за кубометр для побутових клієнтів діє лише до 30 листопада.