Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Ціни на продукти йдуть угору: Експерт розповів, на що найбільше витрачають свої кошти українці

Олексій Плотніков
Олексій Плотніков Перший Незалежний

За його словами, вони витрачають зароблені кошти, переважно, на продукти харчування

Більшість громадян України мають низькі зарплати і витрачають свої зароблені кошти, переважно, на продукти харчування. Про це заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

"Лише 5% громадян мають заробітну плату вище 12 тисяч гривень. Це показник вкрай жалюгідний, а ціни у нас постійно збільшуються на продукти харчування. І ті громадяни, які мають найменшу заробітну плату – у них найбільша питома вага харчових продуктів в їх доходах. І будь-яке збільшення, будь-яка інфляція - найсильніше б’є саме по найменш захищених, тому що вони більше своїх доходів витрачають на продукти харчування", - констатував він.

При цьому експерт наголосив, що така ситуація абсолютно неприйнятна для європейської країни, якою хоче бути наша держава.

"Про яку тут можна казати боротьбу з бідністю чи там кінець епохи бідності? Це ситуація ненормальна, така ситуація абсолютно не має бути притаманна країні, яка йде в Європу, чекає постійно, що нас запросять", - сказав він.

Нагадаємо, раніше у Держстаті відзвітували, що в Україні з жовтня 2020 року по жовтень 2021 року подорожчали всі продукти тваринного походження.