Те, що між собівартістю газу і кінцевою ціною, – чиясь жадібність, – експерт

Тарифи на газ
Фото з відкритих джерел

Наталія Землянська поцікавилась, чи має ця жадібність якусь межу?

Є собівартість газу, яка становить приблизно 2,60 грн за кубометр, та кінцева ціна блакитного палива, а те, що посередині, – це чиясь жадібність, за якою стоять конкретні прізвища.

Про це під час спільного ефіру трьох телеканалів – ZIK, NewsOne і "112 Україна" – заявила експерт з трудових відносин, міграції та профспілкового руху Наталія Землянська.

Гостя студії, коментуючи ситуацію з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні, поцікавилася, чи має межу жадібність тих, хто встановлює ціни на газ для українців.

"Я проаналізувала за три роки фінзвіти "Укргазвидобування", і, дійсно, 2,60, 2,70, 2,80 грн – така середня собівартість. Це при тому, що технологічні втрати сягнули вже більше 60%, тобто тут ще розбиратися. Але давайте згадаємо, коли Держаудитслужба провела перевірку НАК "Нафтогаз", що згодом зробили з результатами перевірки? Їх просто засекретили. Що казав Коболєв, коли його запитували якусь інформацію? "Це комерційна таємниця". Комерційна – від кого?" – зауважила експерт.

Новини за темою: Кількість субсидіантів скорочується, а ціна на газ зростатиме, – Чемерис

Наталія Землянська резюмувала: "Тому у мене виникає питання – чи має їхня жадібність якусь межу? Ви маєте розуміти: взяти, наприклад, 2,60 грн – собівартість і те, що ми отримуємо у кінці, – все, що посередині, це чиясь жадібність. І ця жадібність має свої прізвища".

Як повідомляли, заступниця голови Офісу президента Юлія Свириденко заявляла, що гранична ціна газу для населення становитиме 6,99 грн за кубометр до квітня 2021 року.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення персональних санкцій проти депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Зокрема, йдеться і про анулювання ліцензій на мовлення належних йому телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років.

Телеканали, своєю чергою, розцінюють введення санкцій як політичну розправу над неугодними ЗМІ.

Відзначимо, що онлайн-трансляцію "112 Україна", NewsOne і ZIK після блокування можна дивитися ТУТ.

Крім того, сайти телеканалів перейшли на нові домени, оскільки старі у них незаконно забрали. Новини ZIK можна читати за адресою – zikua.tv, "112 Україна" – на 112ua.tv, а NewsOne – на newsoneua.tv.