Держбюджет-2022: Мінфін не виключає перегляд макроекономічних показників

Сергій Марченко
Міністр фінансів Сергій Марченко Фото з відкритих джерел

За словами міністра фінансів, інфляційні показники, закладені в держбюджеті-2022, - адекватні, але розраховує на спадний інфляційний тренд

У Міністерстві фінансів України заявили про можливість перегляду макроекономічних показників, на підставі яких формувався проєкт державного бюджету на наступний 2022 рік. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Будемо виходити з того, наскільки це вплине на бюджет. Якщо у нас буде вище ВВП, це відразу позначиться на доходах, але інфляція відіб'ється і на витратах. До макропрогнозу потрібно підходити ретельно і акуратно, зважуючи кожну цифру", - наголосив він.

За його словами, інфляційні показники, закладені в держбюджеті-2022, - адекватні. Водночас, у Мінфіні розраховують на спадний інфляційний тренд, який буде до кінця цього року і продовжиться в наступному році.

"Прогнози можуть змінитися з урахуванням нової реальності сировинних ринків і ситуації в США і Китаї. Це все впливає на наш експорт і імпорт. Але в цілому, якщо взяти інклюзивної нашу економіку, ми досить непогано себе показуємо в цьому році. Це поки не відбилося на показниках ВВП. Але сподіваюся, що в III-IV кварталі буде більш істотне зростання, бачимо для цього всі підстави", - зазначив Марченко.

Новини за темою: Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону про Держбюджет на 2022 рік

Нагадаємо, раніше у Мінфіні повідомили, що у січні-вересні державний бюджет України звели з дефіцитом у 37,4 млрд грн, проте видатки на 7,7% не виконують план.