Оператор ГТС України подав заявку на участь у сертифікації "Північного потоку-2"

"Північний потік-2"

Сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права і комерційні інтереси Оператора ГТС України, що є підставою для заявки

Оператор ГТС України слідом за НАК "Нафтогаз України" подав заявку в німецький енергорегулятор Bundesnetzagentur на участь у сертифікації оператора російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє пресслужба оператора.

У ОГТС України вважають, що сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права і комерційні інтереси Оператора ГТС України, що є підставою для заявки.

""Північний потік-2" не спрямований на диверсифікацію маршрутів транспортування газу і загрожує безпеці поставок газу в Європу", — заявив гендиректор ОГТС Сергій Макогон, додавши, що дозвіл "потоку" здійснювати транзит газу під контролем "Газпрому" призведе до безповоротної зміни конфігурації української ГТС.

Новини за темою: Німеччина надала дозвіл Польщі доєднатися до сертифікації "Північного потоку-2"

Нагадаємо, раніше ми писали, що НАК "Нафтогаз України" офіційно подав заявку на участь у сертифікації оператора газопроводу "Північний потік-2". Основна позиція України полягає в тому, що "Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки "не забезпечена його повна відповідність європейському законодавству".