"Газпром" вже тричі скорочував транзит газу: Оператор ГТС заявив про маніпуляції

Труба Газпрому
gazprom.ru

"Газпром" часто не використовує транзитні потужності, які вже оплачені, - наголосили у відомстві

Російський монополіст "Газпром" в цьому році тричі скорочував обсяг транзиту газу через територію України, за рахунок чого, заяви російського керівництва про нібито зростання поставок є маніпулятивними. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава Оператора ГТС України Сергій Макогон.

За його даними, "Газпром" скорочував транзит газу з 1 січня - з 186 млн кубометрів до 124 млн кубометрів на добу, з 1 вересня - до 109 млн кубометрів, а з 1 жовтня - до 86 млн кубометрів, хоча платить за 109 млн.

Макогон також зазначив, що "Газпром" часто не використовує транзитні потужності, які вже оплачені. І не тільки в Україні, але і в інших країнах, наприклад, у Словаччині.

"Заяви керівництва РФ про збільшення транзиту через Україну в 2021 році мають маніпулятивний характер. Слід зазначити, що чинний контракт передбачає не щорічне транспортування 40 млрд кубометрів, а щоденні транспортування 109 млн кубометрів. Зараз фізично транспортується значно менше - 85,9 млн кубометрів на добу", - написав глава Оператора ГТС.

На його думку, така поведінка "Газпрому" заслуговує на особливу увагу Європи на тлі зростання біржових цін.

"Україна готова транспортувати додатково значні обсяги газу, які перевищують потужність "Північного потоку-2", - резюмував Сергій Макогон.

Новини за темою: Україна домовляється з "Газпромом" про транзит 45 млрд куб. м газу після 2024 року, – ОГТСУ

Нагадаємо, раніше російський "Газпром" заявив про поступове скорочення транзиту газу через Україну. Значне навантаженння компанія поклала на "Турецький потік-2".