Офіційно: МКМТ відмовила "Привату" і "Нафтогазу" у митах на імпорт ДТ і ЗВГ з Росії

Дизельне паливо
Фото з відкритих джерел

Міжвідомча комісія з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) відхилила заяву "Укртатнафти", "Укрнафти" і "Укргазвидобування" про проведення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту дизельного палива та скрапленого газу з Росії. Відповідне рішення оприлюднено в офіційному виданні "Урядовий кур'єр" від 25 червня, передає enkorr.

"Комісія встановила, що зазначені у скарзі докази не є достатніми для відкриття антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (бензину та скрапленого газу) походженням з Російської федерації", — йдеться в повідомленні МКМТ.

Рішення комісії набирає чинності з дня доведення його до відома заявників.

документ
enkorr.ua

Нагадаємо, в січні 2020 року "Приват" і НАК "Нафтогаз України" зажадали ввести нові мита на СВГ і ДП з Росії на рівні 8,46% з щорічним підвищенням до 25,4% до 2025 р.

У ході розгляду скарги на членів комісії здійснювалося безпрецедентний тиск з боку народних депутатів, лобістів і ЗМІ, які орієнтувалися на групу "Приват".

За оцінками Нафтогазової асоціації України, у разі введення мит економіка України могла щорічно втрачати близько 11 млрд грн. Проти обмежень імпорту ДТ виступили галузеві об'єднання аграрних і металургійних підприємств.