Медикам у 2022 році підвищать зарплати: Радуцький уточнив, що передбачено проєктом держбюджету

Михайло Радуцький
Михайло Радуцький Фото з відкритих джерел

Проєктом державного бюджету на 2022 рік передбачено підвищення заробітних плат медичним працівникам: з 1 січня мінімальну зарплату для лікарів встановлено на рівні у 20 тисяч гривень, мінімальна зарплата для середнього медперсоналу складатиме 12,5 тисяч гривень.

Про це під час спілкування з журналістами у кулуарах парламенту, яке транслював телеканал "Перший Незалежний", заявив голова комітету Ради з питань здоров'я нації, народний депутат Михайло Радуцький. 

"Гроші йдуть на обіцяну з 1 січня мінімальну зарплату для лікарів - 20 тис. грн, мінімальну зарплату для середнього медперсоналу - 12,5 тис. грн. Але ще раз хочу наголосити, щоб не було різного бачення – це мінімальна зарплата, це не означає, що це максимальна зарплата", - повідомив він. 

Таким чином, зарплата медичних працівників буде збільшена у 1,6 раза. 

За словами голови Комітету з питань здоров'я нації, в бюджеті на наступний рік також закладено збільшене фінансування лікарень.

"Збільшено виділення грошей на Національний інститут раку. А також на будівництво нових лікарень або, скоріш за все, реконструкцію по одній дитячій і по одній дорослій лікарні в кожному регіоні", - проінформував Радуцький.

Народний депутат розповів журналістам про плани стосовно збільшення ВВП та наголосив, що в Україні спостерігається позитивна тенденція, оскільки з кожним роком відсоток росте.

"Якщо у 2017-2018 рр. під дією закону про 5% ВВП система охорони здоров’я фінансувалася на 2,8%, то на сьогодні на 2022 рік закладено фактично 4,5%. Я думаю, десь у 2023 році, як ми планували, вийдемо на 5% і будемо вимагати 6%", - зазначив він. 

Проте голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький висловив своє  занепокоєння сьогоднішньою ситуацію з COVID-19 в Україні. 

"При минулій хвилі такої динаміки не було", - наголосив народний депутат. 

Новини за темою: Верховна Рада ухвалила за основу в першому читанні проєкт держбюджету-2022

Нагадаємо, раніше стало відомо, що до проєкту державного бюджету на 2022 рік народні депутати подали понад 3 тисячі пропозицій на рекордну суму у 86 трильйонів гривень.