Кабмін не буде продовжувати газове PSO для ТКЕ: Тарифи на тепло та гарячу воду можуть зрости в 2-3 рази, - експерт

Гаряча вода. Фото: rbc.ua
Гаряча вода. Фото: rbc.ua

Кабмін не буде продовжувати дію PSO, у рамках якого "Нафтогаз" рахував ціни газу, що відпускається виробникам тепла, за затвердженою урядом формулою. У результаті або тарифи на тепло та гарячу воду в містах зростуть у 2-3 рази, або на шкоду іншим статтям витрат зростуть відрахування з міських бюджетів для компенсації тепловикам. Про це Олена Голубєва пише в статті "Реформа по-українськи: платіжки на тепло і гарячу воду можуть зрости у 2-3 рази" на сайті 112ua.tv.

У статті наводиться заява заступника міністра розвитку громад і територій Наталії Хоцянівської на виїзному засіданні об'єднання "Укртеплокомуненерго", непублічному заході, який відвідав кореспондент 112ua.tv. в ході прямого включення на засіданні в Житомирі Хоцянівська від імені Міністерства заявила, що Мінрегіон не ініціюватиме продовження PSO після 20 травня. "У будь-якому випадку закон Про ринок природного газу почав працювати. 11 підприємств з 1 травня уклали нові договори з "Нафтогаз Трейдинг" на нових умовах. Якщо 11 змогли це зробити, то і для інших це не проблема", - сказала заступник міністра.

"Слова Хоцянівської слід розцінювати як те, що Кабмін йде на скасування PSO, і після 20 травня його продовжувати не будуть", - пояснив 112ua.tv учасник засідання, заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук.

Раніше на сайті "Нафтогазу" повідомлялося тільки про два підприємства, які уклали договори з комерційним підрозділом НАК, – "Київтеплоенерго" і теплопостачальне підприємство Харкова. 112ua.tv направив запит в пресслужбу "Нафтогазу" з проханням назвати інші дев'ять підприємств, а також озвучити, за якою ціною вони купують газ. На момент здачі матеріалу в пресслужбі відповіді не дали. 

Блакитне паливо - найбільша стаття витрат тепловиків. При таких цінах на газ тарифи на тепло можуть підвищитися у 2-3 рази, кажуть експерти.

"Мінрегіон озвучував моделі навантаження на домогосподарства при різній ціні газу в тарифах на нараді за участю прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Ми їх бачили. При ціні, яку тепловикам запропонував "Нафтогаз", - 8300 за 1 тис. куб. м в середньому, тариф тепла повинен підвищитися мінімум у два рази. І це при тому, що "Нафтогаз" пропонує найнижчу ціну. У приватних постачальників, з урахуванням ще двох гривень за розподіл оператору ГРС, газ буде коштувати в межах 11 тис. грн за 1 тис. куб. м це ще приблизно 30% плюс до тарифу (а відповідно і до платіжки, - ред.). Є розуміння, що при таких цінах на газ тарифи на тепло можуть підвищитися у 2-3 рази", - сказав 112ua.tv Ярослав Рабошук.