Енергоносії у світі дешевшають, лише у нашій "країні задзеркалля" вони постійно зростають, – Бондаренко

Олена Бондаренко
Олена Бондаренко Скріншот відео

Виявляється, Україна не в Європі і ціни у нас не європейські

Енергоносії у світі дешевшають, лише в Україні, як в якійсь "країні задзеркалля" вони постійно зростають.

Про це під час включення у спільний ефір трьох телеканалів – ZIK, NewsОne і "112 Україна" – заявила народний депутат України кількох попередніх скликань Олена Бондаренко.

Олена Бондаренко підкреслила, що основна мета нинішнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, який насправді є агентом іноземного впливу в Україні, не розбиратися з тарифною кризою, а, по суті, як у поганому магазині продавати українцям мотлох.

"Україна – лише ринок збуту. Нам будуть постачати неякісну вакцину, неякісне паливо, за завищеними цінами ми будемо отримувати американські локомотиви, знаючи, що свої простоюють і на них замовлень немає. Тобто ми розглядаємося виключно як третьосортний ринок збуту. Тому вимагати від Вітренка, щоби він думав про нас, про тарифи, це з розділу казок", – зауважила політик.

Разом з тим Олена Бондаренко звернула увагу на те, що ціни на енергоносії в Україні аж ніяк не відповідають світовим.

"У нас світова тенденція яка: всі енергоносії, крім водних ресурсів, у світі дешевшають. Дешевшають! Тільки в одній нашій країні задзеркалля енергоносії постійно дорожчають в ціні. Як таке може бути? Ми що, на якійсь іншій планеті живемо? У нас що, якісь інші умови? Якби у нас не було "тарифного майдану", ми б платили близько 10 тисяч гривень до тисячу кубів газу без транспортування. При тому, що Європа платить за тисячу кубів газу 8 тисяч гривень. Тобто Європа зараз купує газ дешевше, ніж його купує Україна. То який це вільний ринок? Яка світова тенденція? Де євроінтеграція? Виявляється, ми не в Європі і ціни у нас не європейські", – акцентувала Бондаренко.  

Новини за темою: Навіть в офіційних документах "Нафтогазу" ви не знайдете, якою є собівартість українського газу, – політичний експерт

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський обіцяв, що газопостачальна компанія "Нафтогаз України" допомагатиме населенню заощадити на рахунках за газ, а також нагадав, що українці можуть самостійно обрати будь-якого постачальника газу дистанційно.

До слова, газопостачальна компанія "Нафтогаз" оприлюднила нову ціну на газ для побутових клієнтів, так у січні вона збільшилася на 14% у порівнянні з груднем (6,33 грн). 

Як повідомляли, Кабмін має два варіанти, як знижувати тарифи на газ.

Додамо, у Міністерстві енергетики України запропонували з 1 лютого створити "вразливу" групу споживачів та зменшити для них ціни на газ.

Також повідомляли, що Україною ширяться мітинги незадоволених українців, вони вимагають зниження невиправдано високих цін на газопостачання. Протестувальники з Херсонської, Львівської, Вінницької областей та Прикарпаття відмовляються платити за газ.